Складання та написання резюме

Структура

 Перш, ніж написати резюме на роботу, необхідно визначитися з його видом: хронологічне, функціональне, комбіноване і вирішити, яку інформацію розмістити.

 

Правила складання

 Хоча єдиного шаблону не існує, даний документ, як правило, складається з наступних блоків:

Контактна інформація

  • Починається резюме з прізвища, імені та по батькові здобувача. Нижче вказується дата народження, адреса проживання, контактні телефони та електронні адреса (e-mail).

Мета

  • Мета, яку претендент переслідує при пошуку роботи. Наприклад: «Мета: Отримання роботи директора з маркетингу».

Досвід роботи

  • Найважливішим блоком є ​​досвід роботи (якщо такий є). При описі досвіду роботи необхідно вказувати період роботи, найменування та сферу діяльності компанії, найменування посади, опис функціональних обов'язків і основних професійних досягнень (з використанням дієслів дії, наприклад: збільшив, скоротив і т.далі.). Даний розділ повинен охоплювати період не більше 10 останніх років (починати опис необхідно з останнього місця роботи, тобто викладати інформацію в зворотному хронологічному порядку).

Освіта

  • Період навчання, найменування навчального закладу, спеціальність, кваліфікація.

Додаткова освіта

  • Участь у тренінгах, курсах, семінарах, конференціях тощо

Професійні навички

  • Рівень володіння ПК, знання іноземних мов, спеціальних програм і т.п.

Особисті якості

  • Професійні якості здобувача (5-10 штук, максимально відповідних вакансії, на яку претендуєте).

Додаткова інформація

  • Відомості про сімейний стан, готовності до відряджень, наявність закордонного паспорта, водійського посвідчення, власного автомобіля, шкідливих звичок, готовність до ненормованого робочого дня, хобі є необов'язковими, вони вказуються в резюме по мірі необхідності.

Рекомендації

  • Якщо є можливість надати рекомендації з попереднього місця роботи та / або навчання, можна вказати в резюме: рекомендації додаються і / або рекомендації будуть надані за вимогою.

Фото

  • У будь-якому верхньому куті резюме можна помістити фото.

 При складанні резюме на роботу важливо пам'ятати: стислість - сестра таланту. Резюме має займати не більше 1-2 сторінки (для людей без досвіду роботи або з невеликим досвідом роботи - не більше 1 сторінки). Всі дані повинні бути достовірними, резюме має бути написано зрозумілою мовою, тому краще уникати вживання різного роду абревіатур і складних термінів. При оформленні резюме бажано не використовувати різноманітність шрифтів і розмірів символів.

 Для тих, кому легше написати правильне резюме за прикладом, вам допоможе стаття зразок заповнення резюме.

Відправляйте резюме роботодавцю по електронній пошті разом з супровідним листом - це допоможе підвищити Ваші шанси на запрошення на співбесіду .

Файли для скачування


Складання та написання резюме

© 2013-2016 dasn.com.ua

** **