Запитання на співбесіді

 Щоб бути успішним на співбесіді і добитися працевлаштування, до інтерв'ю з роботодавцем необхідно готуватися заздалегідь. Нижче подано список з 10 частих питань на співбесіді, які можуть бути адресовані шукача і можливі варіанти відповідей на них.

 Розкажіть трохи про себе.
 При відповіді на дане питання необхідно робити акцент на освіту, професійний досвід, навичках, досягнення, успіхи, інтересі до тієї сфери діяльності, в якій плануєте працювати.

 Чому Ви пішли з попереднього робочого місця?
 Відповідаючи на це часто задається питання при співбесіді на роботу, необхідно грамотно сформулювати причину, ні в якому разі не потрібно лаяти колишнє керівництво або колектив, демонструвати свої слабкі сторони. Можливо, причина полягає в незручності місця розташування, відсутності професійного і кар'єрного зростання, частій зміні керівництва, незручному графіку роботи і т.далі.

 Чим Вас зацікавила наша компанія?
 Відповідаючи на це питання на співбесіді, можна назвати можливість усунення тієї причини, з якої Ви пішли з попереднього місця роботи або навести інші вагомі аргументи.

 Назвіть свої сильні / слабкі сторони.
 Необхідно акцентувати увагу на тих якостях, які максимально відповідають кваліфікаційним вимогам до даної посади. Називаючи слабкі сторони, потрібно уникати тих, які б могли перешкодити майбутньої робіт. Також можливий наступний варіант відповіді: «Все слабкі сторони є продовженням моїх сильних сторін. Я трудоголік, можу настільки захопитися роботою, що не помічаю, як йде час ».

 Чим Ви займалися на попередньому робочому місці?
 Відповідь на це питання на співбесіді передбачає чіткий і докладний опис посадових обов'язків. У міру можливості бажано назвати успішні проекти, в яких доводилося брати участь, акцентувати увагу на основних досягненнях у роботі.

 На яку заробітну плату Ви розраховуєте?
 При відповіді на дане питання, що задається на співбесіді, краще назвати рівень трохи вище середнього. Якщо назвати невелику суму, можуть порахувати поганим фахівцем і людиною із заниженою самооцінкою, якщо значно перебільшити, можуть порахувати занадто амбітним і гордою людиною.

 Що Ви знаєте про нашу компанію?
 Як відповідати на це питання на співбесіді? Це питання, що вимагає попередньої підготовки. Тому, щоб він не поставив у незручне становище здобувача, в процесі підготовки до інтерв'ю краще дізнатися якомога більше інформації про історію розвитку компанії, сфері діяльності, її позиціях на ринку.

 Ким Ви уявляєте себе через 5/10 років?
 Дане питання вимагає підтвердження прагнення до професійного та кар'єрного росту. Наприклад, «Вважаю, що через 5/10 років мої професійні знання та вміння дозволять претендувати мені на посаду керівника відділу / директора організації».

 5 основних критеріїв для Вас є найбільш значущими при виборі роботи?
Варіанти відповідей залежать від цілей кожного індивідуального здобувача: «можливість професійного та кар'єрного росту, стабільність компанії, гідна мотивація праці, доброзичливий колектив, зручне місце розташування, графік роботи» та ін

 Які у Вас є запитання?
 Ставлячи питання роботодавцю на співбесіді, можна поцікавитися історією розвитку компанії, графіком роботи, функціональними обов'язками, випробувальним терміном, соціальними гарантіями, мотивацією, можливістю професійного і кар'єрного зростання.

Які ще питання задають на співбесіді?

Каверзні питання при співбесіді на роботу

 Бувають випадки, коли роботодавець хоче перевірити поведінку здобувача в різних нетипових ситуаціях.Такого роду нестандартні питання можуть поставити здобувача в глухий кут. Як відповідати на такі питання на співбесіді? Головне в такій ситуації - не розгубитися і адекватно відреагувати, проявивши креативний творчий підхід до вирішення завдань і в міру необхідності застосувавши краплю гумору.

 Перелічити всі нестандартні питання на співбесіді, звичайно, неможливо. Адже кожен роботодавець має індивідуальний підхід до підбору персоналу. Нижче наведений список з 20 можливих каверзних запитань на співбесіді.

 1. Що для вас важливіше: робота чи сім'я?
 2. Яким Ви уявляєте ідеального керівника? / Назвіть 5 рис характеру ідеального керівника.
 3. Що Ви думаєте про свого попереднього керівника?
 4. Яка Ваша мета на найближче майбутнє?
 5. Ви вважаєте себе конфліктною людиною?
 6. Якщо Вам належить вирішити кілька різнопланових завдань, в якому порядку Ви б їх виконували?
 7. Вас критикували на попередньому робочому місці?
 8. Опишіть ідеальну компанію (у Вашому поданні).
 9. Як Ви справляєтеся зі складними завданнями?
 10. Яка була Ваша найбільша помилка і яким чином Ви її виправили?
 11. Назвіть своє найбільше досягнення в житті.
 12. Чому ми повинні взяти на роботу саме Вас?
 13. Чим ми ризикуємо, взявши Вас до себе в компанію?
 14. Що б Ви робили в першу чергу на новій роботі?
 15. Як довго Ви плануєте працювати в нашій компанії?
 16. Ви заздалегідь плануєте робочий день?
 17. Чому в одній компанії крадуть, а в іншій ні?
 18. Що б Ви зробили, якби виграли мільйон?
 19. Розкажіть улюблений анекдот.
 20. Яку книжку Ви нещодавно прочитали / який фільм подивилися?


© 2013-2016 dasn.com.ua

** **