Не завжди відносини між двома людьми, особливо тими, які перебувають у шлюбі, бувають безхмарними. Вірніше, дана ситуація є винятком. Найчастіше вони лаються, справа також може дійти і до розлучення. Розірвання шлюбу через РАГС є досить-таки простою процедурою, достатньо буде принести заяву, яку підпишуть двої. Згідно з українським законодавством, РАГС має право розривати шлюб тільки тоді, коли у подружжя немає неповнолітніх дітей і будь-яких претензій один до одного. Дане обопільна згода виглядає у вигляді письмового заяву, яку вони підписують і відносять в РАГС за місцем прописки або місцем укладення шлюбу. Наявність неповнолітніх дітей є вирішальним фактором, який і визначає результат справи.
Розірвання шлюбу через РАГС здійснюється в Україні, навіть якщо присутній тільки один із подружжя, якщо другий з них визнали офіційно безвісти зниклим, недієздатним, або у нього є якесь порушення закону, після чого його направили відбувати термін в колонію або в'язницю. Дана процедура здійснюється там, де зареєстровано їх спільне проживання або одного з них або за місцем реєстрації їхнього шлюбу. РАГС є тим місцем, яке займається безпосереднім розірванням шлюбних відносин, а не своєрідним примирливим установою. Він не вникає в суть і причини, що спонукали двох людей припинити які б то не було відносини один з одним. Тому якщо виникають такі проблеми, як вимога від чоловіка аліментів на утримання дитини, розділ спільно нажитого майна, то вони вже повинні звертатися за допомогою до суду.
Багато в чому розірвання шлюбу є процедуру, що мало відрізняється від його укладення. Якщо один з двох подружжя не згоден з даним рішенням, то це автоматично анулює дії РАГСу. Оскільки в цьому закладі можна отримати розлучення, тільки якщо обопільна згода двох людей.
Розірвання шлюбу через РАГС не займає дуже багато часу - з початку подачі заяви йде приблизно місяць, поки обоє не можуть вважати себе вільними людьми. Цей адміністративний орган весь цей час займається ретельним вивченням наданих документів, перевіряє, чи немає у подружжя неповнолітніх дітей або незгоди з даного питання, після чого видає їм відповідний папір, що підтверджує розрив їх шлюбних відносин. Тому подружжя можуть розглядати цей місяць як своєрідний останній шанс повернути все на круги своя і відновити колишні хороші відносини один з одним. Якщо ж дане рішення не буде прийнято, то ЗАГС оголосить про розірвання шлюбу обом або одному чоловікові. Якщо когось їх них буде щось не влаштовувати, вони мають повне право оскаржити дане рішення - але вже в суді.