Законодавство України має дуже багато пунктів щодо виплати аліментів дітям після розлучення. Оскільки розірвання шлюбу не повинно бути перешкодою для подальшого становлення і розвитку дитини, її виховання і навчання, то суд дуже серйозно підходить до питання визначення грошової суми, яку, як правило, чоловік зобов'язується виплачувати на утримання своєї дитини. Як правило, він це робить до його повноліття, в особливих випадках - і пізніше. Коли батьки розлучаються, дуже часто вони вирішують не доводити справу до офіційного розгляду в суді, щоб уникнути втрати часу і нервів, і самі визначають, скільки грошей потрібно на виховання їх дитини. Рідше - вони звертаються за допомогою до нотаріуса і укладають договір і підписують його.
Аліменти дітям, як правило, виплачуються певній сумі на регулярній основі (раз на місяць) тому чоловікові, який проживає з неповнолітньою дитиною (найчастіше, матері). Якщо дитина досягла 14 років, у нього є законне право вимагати виплату аліментів безпосередньо йому в руки. У такому віці він вже може нею розпоряджатися, як йому заманеться, і не чекати схвалення своїх батьків.
Якщо ж аліменти дітям визначаються і призначаються через суд, то там цю суму визначають шляхом вираховування з офіційного доходу 25% -вої частки. Якщо в колишній сім'ї є дві неповнолітніх дитини, то сума аліментів на їхнє проживання збільшується до 33%.
Поряд з основним законом, у Сімейному Кодексі України є ряд постанов, які перераховують всі існуючі види доходів і заробітків, з яких представляється можливим вичитувати частку на утримання дітей після розлучення.
Дана сума не завжди існує у вигляді процентної частки. Часто буває і так, що суд призначає в якості аліментів передачу дитині дорогого майна (найчастіше, квартири). Іноді йдеться про виплату фіксованої суми, яка може і перевищувати ту, яка встановлена законом. Але найважливішим є те, чи задовольняє вона всі потреби дитини і чи може вона забезпечити йому гарне життя. Її повинно вистачати і на навчання, і на проживання.
Як тільки той батько, який зобов'язується, згідно з постановою суду, виплачувати аліменти дітям, нехтує цим рішенням протягом довгого часу, виплачує суму, яка суттєво менше зазначеної, то другий батько має законну підставу подати на нього в суд. Тоді призначається насильницьке стягнення аліментів. Адже основним завданням того батька, який проживає з неповнолітньою дитиною, є дотримання всіх правил, які б забезпечили його дитині гідний рівень життя, освіти та виховання. Саме тому він повинен завжди ретельно перевіряти, чи виконуються постійні виплати належної суми аліментів, і якщо ні - то відразу ж сурмити тривогу в суді. Адже це є безпосереднім порушенням законодавства України.