Поділ майна подружжя через суд

Поділ майна подружжя через суд

  У перебігу процесу розлучення колись улюблені подружжя стикається з різними проблемами, в тому числі і з розділом спільно нажитого майна. Поділ майна подружжя через суд являє собою таку процедуру, яка відбувається в судовому порядку і в її результаті кожена особа отримує рівні частки від того майна, яке вони придбали на спільні кошти. Поділ майна подружжя через суд має істотне кількість різних спірних ситуацій. Оскільки в Україні шлюбні договори ще не увійшли в постійний побут і стандартну процедуру, то наслідки розлучення дуже довго можуть приносити великі незручності в житті колишнього подружжя. Вам варто звернутися до Сімейного Кодексу України, в якому між усього іншого перераховуються дані предмети.

 Спільне майно являє собою всі ті речі, які були куплені або отримані обома подружжям у процесі їх сімейних відносин. До нього відносяться заробітні плати кожної особі й інші види доходів; будь-які види грошових премій, в які входять премії як такі, посібники; всі речі, які були куплені на спільні гроші обох подружжя; будь-які цінні папери; всі зроблені капіталовкладення. Суд керується наявними положеннями в Сімейному Кодексі України під час поділу спільного майна, щоб кожному дісталася рівна частка.

 

 На сьогоднішній день існує декілька цінностей, залежно від приналежності до яких вони можуть або не можуть вважатися спільним майном. Наприклад, є особисті предмети кожної особи, які не діляться між ними. Розділ майна може початися ще під час шлюбних відносин і тривати задовго після офіційного його розірвання. Справа в тому, що суд має бути справедливим по відношенню до кожного, саме тому він ретельно перевіряє всі надані документи.

 

 Розділ майна через суд належить до тих процедур, які мають найбільшу кількість проблемних і спірних питань. Для цього вони звертаються за допомогою до досвідчених юристів, які і керують їхніми діями і промовами в суді.

 У Сімейному Кодексі України є відповідні пункти, згідно з якими і проходить розділ майна через суд. Наприклад, якщо майно не може бути поділено на рівні частини, то одній особі повинно виплачуватися грошова сума, що не менше тієї, у скільки оцінюється його майно. Якщо в їхній родині є яке-небудь неподільне майно, то воно присуджується одній особі. Тільки у разі наявності письмової домовленості з його приводу це рішення буде скасовано. Такі предмети, як особисті премії та нагороди, предмети особистого користування, предмети дарування не підлягають розділу після розлучення.

 Як правило, суд дуже часто враховує так звані моральні якості кожного з подружжя під час їх шлюбних відносин перед тим, як розділити між ними майно. Такі моменти, як алкоголізм, негідну поведінку, зради одного з подружжя негативним чином відіб'ються на його частці майна.

 Відразу ж після винесення рішення суду відбувається розділ майна, яке вже стає особистою власністю кожного з подружжя окремо. І тепер він має право розпоряджатися ним так, як він цього хоче.






© 2013-2016 dasn.com.ua

** **